Autoservis Autoservis

Autoservis

Automobil je soubor mnoha dílů a dílčích částí a může (bude) nám spolehlivě a bezpečně sloužit pouze v případě, že všechny součásti jsou v dobrém stavu a fungují v dokonalé souhře.

Často si však tuto skutečnost ani neuvědomujeme nebo si ji nepřipouštíme, protože je mnohem snazší a zdánlivě levnější řešit jen dílčí problém, který nás v danou chvíli tíží.

Například špatně vyvážená kola nejsou jen diskomfortem, se kterým se snažíme naučit žít. Tato zdánlivá maličkost může vést a také povede k poškození systému řízení. Nejen, že se takové bagatelizování malých závad nakonec prodraží, ale může vést k horší ovladatelnosti vozidla a v horším případě k nehodě.

Proto je mnohem vhodnější přenechat tyto starosti ověřenému autoservisu, kde nám poradí a upozorní na možné problémy, které se v důsledku té či oné drobnosti mohou projevit.

Samozřejmě takových zdánlivě zanedbatelných závad existuje nepřeberná řada. Někdy si i závažnost uvědomujeme, ale často nemáme ani představu kam až může odkládání řešení problémů vést.

Například brzdy

Většina z nás si je dobře vědoma faktu, že není až tak důležité, jaké rychlosti je náš vůz schopen dosáhnout, ale jak rychle je schopen zastavit. Ovšem již málokdo si asi uvědomuje, že neméně důležité také je, jakým způsobem vozidlo zastaví.

Například rozdílný brzdný účinek jednotlivých brzd.

Brzdy s vyšším brzdicím účinkem se díky většímu zahřívání rychleji opotřebují. Pokud kola brzdí nesouměrně, vozidlo se při brždění stává méně ovladatelným a hrozí smyk.

Neméně důležité jsou správně fungující tlumiče pérování

Účinnost tlumičů klesá postupně a bez speciálních přístrojů je téměř nesledovatelná.

Špatně fungující tlumiče negativně ovlivňují držení stopy v zatáčkách, prodlužují brzdnou dráhu a stabilitu vozu vůbec.

Ani správné seřízení světlometů nelze opomíjet

Úkolem světlometů je zajistit nám dobrý výhled na vozovku v nočních hodinách, ale také nesmí oslňovat protijedoucí vozidla.

Takto bychom se mohli zmínit o dalších a dalších součástech vozu, které přímo či nepřímo ovlivňují bezpečný provoz vozidla, nakonec však dojdeme vždy ke stejnému závěru – odborné práce patří do rukou odborníkům s praxí.

Autoservis Miroslav Chadima - odborník s praxí

FAQ

Máte dotaz? Zkuste se podívat na "Nejčastěji pokládané dotazy".

Zeptejte se nás

Máte dotaz a nenašli jste odpověď mezi nejčastěji pokládanými dotazy? Zavolejte nebo napište. Rádi se Vám budeme věnovat.

Kontakty

Máte dotaz na poskytované služby nebo jste se již rozhodli využít našich služeb. Neváhejte nás kontaktovat.

GDPR

Informace o zpracování osobních údajů "ke stažení v PDF".