Linka pomoci řidičům 1224 Linka pomoci řidičům 1224

Jednotná linka asistenčních služeb 1224

  1. Linka vznikla ze společné aktivity pojišťoven - její číslo je 1224. Jedná se o společnou linku pojišťoven, aby každému řidiči, policistovi nebo hasiči stačilo znát jedno univerzální telefonní číslo.
  2. Slouží k zajištění odtahu, pokud je vozidlo po nehodě či poruše v ČR nepojízdné (ze zahraničí však klient musí volat svoji asistenční službu, např. Global Assistance).
  3. Logistika provozu linky zajistí, že Vám bude asistovat Vaše asistenční služba (podle pojišťovny POV Vašeho vozidla) a Vy tedy využijete bezplatné limity z Vašeho pojištění.
  4. Pojišťovací trh se v tomto ohledu hodlá aktivně bránit tzv. "crashuntingu" (lovcům nehod) a zároveň chce chránit klienta před těmito odtahovými službami s nekalými praktikami (zneužití klientovy nouze, obrovské nadhodnocení odtahu, nadhodnocení ceny za zapůjčení náhradního vozidla, za opravy...)
  5. Tato linka je již tisknuta na nově vydávané zelené karty dle předlohy ČKP, která je závazná pro všechny pojistitele; po spotřebování skladových zásob již bude tištěna na všech ZK.

Zdroj: Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.

FAQ

Máte dotaz? Zkuste se podívat na "Nejčastěji pokládané dotazy".

Zeptejte se nás

Máte dotaz a nenašli jste odpověď mezi nejčastěji pokládanými dotazy? Zavolejte nebo napište. Rádi se Vám budeme věnovat.

Kontakty

Máte dotaz na poskytované služby nebo jste se již rozhodli využít našich služeb. Neváhejte nás kontaktovat.

GDPR

Informace o zpracování osobních údajů "ke stažení v PDF".